Додому Новини єпархії День Тезоіменитства архієпископа Новомосковського Євлогія

День Тезоіменитства архієпископа Новомосковського Євлогія

7 вересня 2023 року, у день пам’яті святителя Євлогія, єпископа Едеського, вікарій Дніпропетровської єпархії УПЦ, настоятель Свято-Троїцького кафедрального собору м. Новомосковська архієпископ Новомосковський Євлогій молитовно зустрів свій день Тезоіменитства.

У Свято-Троїцькому кафедральному соборі м. Новомосковська богослужіння очолив митрополит Дніпропетровський і Павлоградський Іриней.

За Літургією митрополиту Іринею співслужили: архієпископ Новомосковський Євлогій, секретар єпархії протоієрей Миколай Ничипорук, благочинні церковних округів єпархії, а також гості в священному сані.

За богослужінням молилася настоятелька Тихвінського жіночого монастиря м. Дніпра ігуменя Зосима (Сварчевська) з сестрами обителі та настоятелька Знаменського жіночого монастиря с. Вербівське Синельниківського району Дніпропетровської області ігуменя Варвара (Бобер) з сестрами обителі.

Після читання Євангелія зі словом проповіді звернувся митрополит Іриней.

Під час богослужіння молилися за мир в Україні та за українське військо. Віряни зверталися до Бога із проханням благословити захисників нашої держави силами і мудрістю, а також захистити мирні населені пункти від ворожих нападів.

За Літургією були піднесені сугубі молитви за упокій душі єпископа Кроніда (Міщенко).

Митрополит Іриней звершив постриг у читця, хіротесію у іподиякона та дияконську хіротонію В’ячеслава (Станіслава) Станіславовича Пшеничного, 1979 року народження, студента Полтавської місіонерської духовної семінарії.

На завершення богослужіння був звершений чин славлення.

Митрополит Іриней привітав архієпископа Євлогія з днем Тезоіменитства. Архіпастир подякував владиці Євлогію за ревносте служіння та труди по відновленню Свято-Троїцького кафедрального собору м. Новомосковська. В знак вдячності владика Іриней подарував імениннику квіти та підніс просфору.

Імениннику було проголошено многоліття, після чого слова привітання прозвучали від ігумень, духовенства та парафіян, які прибули на свято.

З благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, митрополит Іриней вручив ордени УПЦ преподобного Феодосія, архієпископа Чернігівського будівничим собору. Серед нагороджених: Свєшнік Микола Вікторович і Кобиляцький Андрій Якович.

Благословенними грамота від митрополита Іринея були нагороджені трудівники собору.

Насамкінець архієпископ Євлогій подякував усім за привітання, молитви та підтримку.

Інформаційний відділ
Дніпропетровської єпархії УПЦ