Додому Новини єпархії Дітям в ув’язнені – особливу увагу

Дітям в ув’язнені – особливу увагу

Жінка в місцях позбавлення волі – явище не типове, а жінка з дитиною – тим більше. За існуючою статистикою співвідношення жінок і чоловіків в місцях позбавлення волі складає 1:12, а жінок з дітьми – значно більше. Адже дитина до місць попереднього утримання або позбавлення волі може потрапити лише одним шляхом: народившись там. Але і це явище давно перестало бути дивиною, а камера для тримання жінок з дітьми, на приклад, у Дніпровській установі виконання покарань (№4) майже ніколи не буває пустою. Алгоритм поводження з даною категорією ув’язнених налагоджений давно: покращені побутові умови, посилена увага з боку керівництва і персоналу, відвідувачі з числа представників прокуратури, правозахисних та благодійних організацій. Останні намагаються вирішити не стільки юридичні, скільки особисті питання ув’язненої мами і ніколи не приходять із пустими руками.

Протягом багатьох років співробітництва між установою Дніпропетровською єпархією Української Православної Церкви її представники встановили своєрідне шефство за мешканцями «особливої» камери: керівник відділу пастирської опіки пенітенціарної системи Дніпропетровської єпархії УПЦ протоієрей Валентин Дорощук навідується до неї чи не під час кожного відвідування пенітенціарного закладу, частою гостею ув’язнених мамочок є співзасновниця Благодійної організації «Центр соціальної адаптації – Преображення» Юлія Дорощук та керівник проекту Товариство Милосердя Святителя Луки Кримського, Сповідника та Лікаря, Олена Кавалерчик. Але вирішувати питання, що постійно тут виникають, було б складно без допомоги великої кількості небайдужих прихожан православних храмів м. Дніпро. 12 жовтня 2021 року завдяки їх участі мамочці з малюком були передані дитяче харчування і предмети гігієни, засоби догляду за дитиною і ліки – все те, чого вимагає повсякденний догляд за немовлям.

Благодійники від імені ув’язнених жінок і себе особисто дякують всім-всім, хто своєю участю допомагає ув’язненим не втратити віру в людей. Сьогодні вони з різних причин перебувають у місцях «не настільки віддалених». Але прийде час, і вони займуть своє місце між нами. Можливо, що отримана, коли було потрібно, допомога стане для них причиною жити в мирі з людьми, собою і Господом.

А тим, хто бажає долучитись до допомоги ув’язненим жінкам повідомляємо номер карти Приватбанку:  5168 7520 1186 5550 (з поміткою «Допомога дітям»). Добра багато не буває.

Відділ пастирської опіки пенітенціарної системи Дніпропетровської єпархії УПЦ