Додому Новини єпархії Митрополит Іриней очолив урочисте богослужіння у ніч Славного Христового Воскресіння

У ніч на 16 квітня 2023 року, свято Світлого Христового Воскресіння, митрополит Дніпропетровський і Павлоградський Іриней очолив пасхальну утреню та урочисту Божественну літургію у Свято-Троїцькому кафедральному соборі м. Дніпро.

Богослужіння розпочалось з пасхальної полуношниці. Потім священнослужителі на чолі з митрополитом Іринеєм звершили Хресний хід навколо собору.

Ієрарху співслужили: секретар Дніпропетровського єпархіального управління протоієрей Миколай Ничипорук, благочинний 1-го Правобережного церковного округу і настоятель собору протоієрей Володимир Аксютін та клірики собору.

Наприкінці пасхальної утрені митрополит Іриней виголосив огласительне Слово на Святу Пасху святителя Іоанна Златоуста.

За традицією священнослужителі прочитали святе Євангеліє на різних мовах.

Потім митрополит Іриней зачитав Пасхальне послання Блаженнішого Митрополита Онуфрія до всіх вірних чад УПЦ.

Після запричасного вірша ключар собору протоієрей Олександр Свинаренко зачитав Пасхальне послання митрополита Дніпропетровського і Павлоградського Іринея.

Наприкінці Літургії митрополит Іриней освятив пасхальний артос. Потім архіпастир окропив святою водою вірян та їхні пасхальні кошики.

Насамкінець владика Іриней привітав паству з Воскресінням Христовим.

Інформаційний відділ
Дніпропетровської єпархії УПЦ