Додому Новини єпархії Митрополит Іриней звершив Літургію та чин Великого освячення води

Митрополит Іриней звершив Літургію та чин Великого освячення води

18 січня 2024 року, Навечір’я Богоявлення, у Свято-Троїцькому кафедральному соборі м. Дніпро були звершені уставні богослужіння: Царські часи (1-й, 3-й, 6-й, 9-й), зображальні та Божественна літургія святителя Василія Великого.

Богослужіння очолив митрополит Дніпропетровський і Павлоградський Іриней.

За богослужінням ієрарху співслужили: секретар єпархії протоієрей Микола Ничипорук, настоятель собору протоієрей Володимир Аксютін, керівник військового відділу єпархії ієромонах Нестор (Розвадовський) та соборні клірики.

Після Літургії владика Іриней звершив чин Великого освячення води, окропив вірян освяченою водою, звернувся з архіпастирським словом та благословив усіх присутніх.

Насамкінець митрополит Іриней привітав настоятеля собору протоієрея Володимира Аксютіна, який в цей день молитовно зустрів свій 71-й день народження. Архіпастир побажав імениннику Божої допомоги у подальших пастирських трудах у винограднику Святої Церкви Христової. До слів привітання на адресу іменинника приєдналися духовенство та парафіяни собору.

****

У святвечір, після Літургії, в усіх храмах здійснюється Велике освячення води. Водосвяття називається Великим через особливу урочистість обряду, наскрізь пройнятого спогадом євангельських подій, що стали не тільки прообразом таємничого омивання гріхів, але і дійсним освяченням самого єства води через занурення в неї Бога у плоті. Вода ця називається великою агіасмою (з давньогрецької – святиня). Під впливом Єрусалимського статуту, з ХІ– ХІІ століття водосвяття відбувається два рази – і у святвечір, і безпосередньо у день свята Богоявлення. Освячення в обидва дні проходить однаковим чином, тому вода, освячена у ці дні, нічим не відрізняється.

Інформаційний відділ
Дніпропетровської єпархії УПЦ