Додому Новини єпархії Митрополит Іриней звершив освячення антимінсів для Дніпропетровської єпархії УПЦ

Митрополит Іриней звершив освячення антимінсів для Дніпропетровської єпархії УПЦ

Митрополит Іриней звершив освячення антимінсів для Дніпропетровської єпархії УПЦ

10 лютого 2024 року, у день пам’яті преподобного Єфрема Сиріна, у Свято-Троїцькому кафедральному соборі м. Дніпро була звершена Божественна літургія.

Богослужіння очолив митрополит Дніпропетровський і Павлоградський Іриней у співслужінні духовенства єпархії.

За богослужінням молився вікарій Дніпропетровської єпархії УПЦ архієпископ Новомосковський Євлогій.

Перед богослужінням митрополит Іриней звершив чин освячення антимінсів. Архіпастир прочитав особливі молитви, окропив підготовлені плати святою водою, помазав їх святим Миром та вклав часточки мощей святих. Антимінс (грец. «замість престолу») – чотирикутний плат з шовкової або лляної матерії з зашитими часточками мощей, на якому звершується Таїнство Євхаристії. Освячення антимінсів звершує лише єпископ. Освячений антимінс підписується архієреєм і видається для богослужіння у визначеному храмі. У Православній Церкві священник не має особистих повноважень на звершення Євхаристії, а отримує їх саме від свого єпископа. Антимінс вважається знаком такого благословення архієрея священнику на звершення богослужіння у конкретній громаді.

Під час Літургії були піднесені прохання про мир на українській землі, про позбавлення від ворога, щоб Господь зглянувся на наш народ і зберіг тих, хто у відчаї і втратив домівки, щоб Господь благословив людей доброї волі, які допомагають нужденним.

На завершення митрополит Іриней преподав усім святительське благословення.

Інформаційний відділ
Дніпропетровської єпархії УПЦ