Додому Новини єпархії Трьохсвятительський храм міста Дніпра відзначив престольне свято

Трьохсвятительський храм міста Дніпра відзначив престольне свято

12 лютого 2023 року, у Неділю про блудного сина, день пам’яті Собору вселенських вчителів і святителів Василія Великого, Григорія Богослова та Іоанна Златоуста, один із найдавніших храмів лівобережної частини міста Дніпра – Трьохсвятительський відзначив своє престольне свято.

Напередодні Неділі про блудного сина митрополит Іриней звершив всенічне бдіння у Свято-Троїцькому кафедральному соборі м. Дніпра.

Богослужіння храмового дня очолив митрополит Дніпропетровський і Павлоградський Іриней. За традицією архіпастиря зустрічали найменші вихованці недільної школи.

Перед богослужінням митрополит Іриней прочитав молитви і освятив новий розпис вівтарної частини храму.

За Божественною літургією ієрарху співслужили: секретар єпархіального управління протоієрей Миколай Ничипорук, благочинний Дніпровського районного церковного округу протоієрей Василій Бринзей, настоятель храму протоієрей Миколай Курдій, клірики храму та духовенство єпархії.

Після читання Євангелія владика Іриней звернувся до присутніх з архіпастирським словом.

Під час Літургії були піднесені прохання про мир на українській землі, про позбавлення від ворога, щоб Господь зглянувся на наш народ і зберіг тих, хто у відчаї і втратив домівки, щоб Господь благословив людей доброї волі, які допомагають нужденним.

За Літургією владика Іриней підніс заупокійну молитву про духовного наставника священнослужителів і чернецтва Рівненської єпархії архідиякона Михаїла (Гнесюк), який у цей день відійшов до Господа у 2009 році.

Наприкінці Літургії був звершений хресний хід.

Митрополит Іриней подякував настоятелю та його помічникам за працю з відновлення храму і побажав, щоб Господь і далі давав їм сили трудитися в цьому винограднику Христовому, наслідуючи святителів Василія Великого, Григорія Богослова та Іоанна Златоуста.

Благодійники та трудівники храму були відмічені церковними нагородами.

Вечері у Свято-Троїцькому кафедральному соборі м. Дніпра митрополит Іриней у співслужінні соборного духовенства прочитав акафіст трьом святителям.

Інформаційний відділ
Дніпропетровської єпархії УПЦ