Додому Новини єпархії У день Преображення Господнього митрополит Іриней очолив святкове богослужіння

У день Преображення Господнього митрополит Іриней очолив святкове богослужіння

19 серпня 2023 року, у день свята Преображення Господа Бога і Спаса нашого Іісуса Христа, митрополит Дніпропетровський і Павлоградський Іриней очолив Божественну літургію у Спасо-Преображенському кафедральному соборі обласного центру.

Ієрарху співслужили вікарій Дніпропетровської єпархії УПЦ і настоятель собору архієпископ Петропавлівський Андрій, секретар єпархії протоієрей Миколай Ничипорук, благочинний Павлоградського церковного округу протоієрей Павел Бурлай, настоятель Свято-Миколаївського храму м. Дніпро, сел. Нові Кайдаки протоієрей Анатолій Розвадовський, клірики собору і духовенство єпархії.

Після читання святого Євангелія владика Іриней звернувся до пастви зі словом проповіді.

За Літургією помолились про мир на українській землі; про позбавлення від ворога; щоб Господь зглянувся на наш народ і зберіг тих, хто у відчаї і втратив домівки; про благословіння Боже людям доброї волі, які допомагають нужденним.

Після Літургії архіпастирі прочитали особливі молитви з проханням про благословіння плодів нового врожаю. Після чого окропили святою водою паству, а також виноград і фрукти, які принесли віряни.

Насамкінець був звершений хресний хід навколо собору.

Митрополит Іриней привітав архієпископа Андрія і всю паству з престольним святом древнього кафедрального собору Дніпропетровської єпархії.

Владика Іриней також привітав владику Андрія з возведенням у сан архієпископа і побажав Божої допомоги у архіпастирському служінні на славу Святої Православної Церкви. В свою чергу настоятель собору подякував митрополиту Іринею за молитви і побажав доброго здоров’я на довгі роки життя.

Інформаційний відділ
Дніпропетровської єпархії УПЦ