Додому Новини єпархії У суботу М’ясопусну Євлогій, архієпископ Новомосковський очолив Божественну Літургію і панахиду

У суботу М'ясопусну Євлогій, архієпископ Новомосковський очолив Божественну Літургію і панахиду

9-го березня 2024 року, в поминальну Вселенськую батьківську (М’ясопусну) суботу, вікарій Дніпропетровської єпархії Української Православної Церкви архієпископ Новомосковський Євлогій звершив Божественну Літургію і панахиду у Свято-Троїцькому кафедральному соборі м. Новомосковська у співслужінні штатних соборних кліриків.

Після виголошення подвійної (сугубої) єктенії архієпископ Євлогій прочитав молитви про мир в Україні.

Перед початком панахиди владика Євлогій звернувся до вірних із проповіддю, в якій за допомогою декількох біблійних свідчень розкрив Богоодкровенне поняття про смерть як наслідок гріхопадіння, що призвело до розлучення душі із тілом, однак розлучення тимчасового, — Господь рече: «яко грядетъ часъ, егда мертвіи услышатъ гласъ Сына Божія и услышавше оживутъ» (Ін. 5:25). Архіпастир нагадав, що у християнському розумінні смерть — це перш за все духовне явище. Можна померти духовно на землі, при цьому живучи тілесно: «мній сынъ… мертвъ бе… изгиблъ бе» духовно у краю далекому (Лк. 15: 13,24,32), — а у Христі життя продовжується у тілі і за межею тіла — ибо паки рече Господь: «слушаяй словесе Моего и веруяй пославшему Мя имать животъ вечный» (Ін. 5:24), посему «веруяй в Мя не умретъ во веки» (Ін. 11:26, 27). «Ей, Господи»! (Ін. 11:27) і «Аминь, аминь» (Ін. 5:24)!
Високопреосвященніший настоятель разом із соборним духовенством відслужив першу загальну панахиду у нинішньому році. Серед спочилих були молитовно згадані вожді та воїни на полі бою полеглі.

Інформаційний відділ
Дніпропетровської єпархії УПЦ