Додому Новини єпархії Євлогій, архієпископ Новомосковський очолив Божественну Літургію у Свято-Троїцькому кафедральному соборі м. Новомосковська

30 липня 2023-го року, в Неділю 8-му після П’ятидесятниці, у день пам’яті отців шести Вселенських Соборів, вікарій Дніпропетровської єпархії Української Православної Церкви архієпископ Новомосковський Євлогій звершив Божественну Літургію у Свято-Троїцькому кафедральному соборі м. Новомосковська у співслужінні штатних соборних кліриків.

Напередодні недільного дня архіпастир відслужив Всенічне бдіння у тому ж соборі. На полієлеї архієпископ Євлогій помазав богомольців святим єлеєм.

Після прочитання Євангелія на Літургії вікарний архієрей виголосив проповідь, у якій зосередився на інтерпретації прочитаного євангельського зачала. Владика Євлогій акцентував: роздача хлібів та риби у пустелі — наглядний приклад того, що благодать Божа невичерпна, а рука того, хто роздає, не зубожіє. Це діяння Спасителя є черговим практичним уроком милосердя та любові, а послух апостолів засвідчує їх безумовну віру в необмежені можливості Безкінечного Бога. Творенням цього дива Господь засвідчив: Він є “хліб життя”, “…що сходить із неба, такий, що всякий, хто їсть його, не помре…”. “Якщо хто їсть від цього хліба, житиме вічно” (Ін.6:48, 50, 51).

Після виголошення подвійної (сугубої) єктенії архієпископ Євлогій прочитав молитви про мир в Україні.

Владика Євлогій благословив усіх, привітавши парафіян із Воскресінням Христовим, а причасників – і з прийняттям Святих Христових Таїн.

Інформаційний відділ
Дніпропетровської єпархії УПЦ