Додому Новини єпархії Євлогій, архієпископ Новомосковський очолив Божественну Літургію у храмі на честь Різдва Богородиці...

Євлогій, архієпископ Новомосковський очолив Божественну Літургію у храмі на честь Різдва Богородиці в селі Новопідгороднє

18-го лютого 2024-го року, в Неділю 37-му після П’ятидесятниці, за благословенням Керуючого Дніпропетровською єпархією Української Православної Церкви митрополита Дніпропетровського і Павлоградського Іринея, вікарій єпархії архієпископ Новомосковський Євлогій відслужив Божественну Літургію у храмі на честь Різдва Пресвятої Богородиці села Новопідгороднього Межівського району Дніпропетровської області.

Напередодні недільного дня архіпастир звершив всенічне бдіння у Свято-Троїцькому кафедральному соборі м. Новомосковська у співслужінні штатних соборних кліриків. На полієлеї архієпископ Євлогій помазав богомольців святим єлеєм.

У неділю вранці парафіяни церкви Різдва Пресвятої Богородиці з вітальним словом звернулися до прибулого архіпастиря і піднесли йому квіти та коровай. Літургію Його Високопреосвященству свівслужили настоятель храму протоієрей Григорій Бутенко і духовенство Межівського церковного округу.

Виконуючи доручення митрополита Дніпропетровського і Павлоградського Іринея, архієпископ Новомосковський Євлогій на увагу до пастирських заслуг та з нагоди 20-тої річниці освячення храму на честь Різдва Пресвятої Богородиці нагородив під час Малого входу протоієрея Григорія Бутенка правом носіння митри.

Після читання Євангельського зачала на Літургії вікарний архієрей звернувся до вірних із проповіддю, в якій відзначив, що зустріч митаря Закхея зі Спасителем вкотре засвідчує безмежну Божественну властивість — здатність ока Господнього все бачити і все передбачати — і на смоковниці «Лк. 19:4», і під смоковницею «Ін. 1:48», і якби Христос не предувідє, то Закхей би не предитєк. Владика Євлогій нагадав слова Христа про те, що Закхей усиновляється Аврааму й отримує спасіння «Лк. 19:9» са́ме за «схожість у способі життя» із патріархом (Блаж. Феофілакт Болгарський), а не з інших причин.

Архієпископ Євлогій подякував настоятелю за налаштування свята і благословив усіх, привітавши парафіян із Воскресінням Христовим, а причасників – і з прийняттям Святих Христових Таїн.

Інформаційний відділ
Дніпропетровської єпархії УПЦ