Додому Новини УПЦ На сайті Кабінету Міністрів з’явилася петиція про недопущення заборони УПЦ

На сайті Кабінету Міністрів з’явилася петиція про недопущення заборони УПЦ

13 січня 2023 року на сайті Кабінету Міністрів України розмістили петицію із закликом захистити конституційні права і свободи громадян, які є вірянами Української Православної Церкви. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Автором петиції є вірянка Української Православної Церкви Юлія Миколаївна Комінко. До закінчення збору підписів залишилося 89 днів. Петиція доступна за посиланням. Для підпису петиції необхідно пройти реєстрацію на сайті КМУ.

У петиції підкреслюється, що віряни Української Православної Церкви є патріотами України, які виступають за її територіальну цілісність та захист від російського агресивного вторгнення.

«Заради цього віряни УПЦ воюють у Збройних Силах України, працюють кожен на своєму місці, волонтерять і донатять на ЗСУ. Виборюють ціною власного життя і здоров’я майбутнє нашої держави», — йдеться у тексті.

Також у петиції наголошується, що віряни УПЦ повністю підтримують необхідність розслідування кожного випадку колаборації та притягування до відповідальності усіх осіб, чия провина була доведена.

Разом із тим, автори даного тексту зазначили, що неможливим є «покладати злочини окремих громадян на всю розгалужену інституцію, якою є Українська Православна Церква, і на цій підставі вдаватися до її юридичної заборони».

«Ми не заслуговуємо на тавро “колаборантів” та “агентів ФСБ”. З сумом констатуємо, що таке ставлення лише призводить до значної деморалізації частини суспільства, яка є вірянами УПЦ, і насправді може служити прихованим інтересам російської федерації щодо дестабілізації та роз’єднання українців в умовах війни», — зауважується у петиції.

Віряни Української Православної Церкви просять Кабінет Міністрів України під час розроблення законодавчої бази підходити до вирішення церковного питання так само зважено, як це робиться під час розгляду проблем в інших галузях життя держави, і не покладати провину окремих представників УПЦ на всю інституцію, якою є Українська Православна Церква.

«Конституція України гарантує всім громадянам України свободу совісті та віросповідання. Тому ми, віряни Української Православної Церкви, закликаємо під час розроблення відповідних законопроектів за дорученням РНБО проявити мудрість і турботу й вирішувати церковне питання шляхом діалогу, пошуку правди і захисту конституційних прав і свобод громадян, а не шляхом покладання вини окремих осіб на всіх вірян і заборони всієї Церкви замість покарання винних», — зазначається у підсумку.