Додому Новини єпархії Архієпископ Новомосковський Євлогій взяв участь у мітингу-реквіємі до Дня пам’яті захисників України...

Архієпископ Новомосковський Євлогій взяв участь у мітингу-реквіємі до Дня пам’яті захисників України у м.Новомосковськ

Архієпископ Новомосковський Євлогій взяв участь у мітингу-реквіємі до Дня пам'яті захисників України у м.Новомосковськ

29 серпня 2021 року, в Неділю 10-ту після П’ятидесятниці, свято Перенесення з Едеси до Константинополя Нерукотворного Образа (Убруса) Господа нашого Ісуса Христа, о 10-тій годині ранку, після звершення Божественної Літургії у найдавнішому осередку Православ’я на Дніпропетровщині — Свято-Троїцькому кафедральному соборі міста Новомосковськ, — зі згадуванням загиблих учасників АТО на заупокійній єктинії і за молитвою, вікарій Дніпропетровської єпархії Української Православної Церкви архієпископ Новомосковський Євлогій у супроводі соборного клірика протоієрея Андрія Москаленка та свого іподиякона Андрія Гайденка прибув на площу перед Історико-краєзнавчим музеєм імені Петра Калнишевського, щоб долучитися до зібрання новомосковців, ініційованого міською владою для вшанування полеглих за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України в загальнодержавний День їх пам’яті.

Згадати воїнів, які загинули в АТО, і в їх числі — 60 жителів Новомосковщини, на мітинг-реквієм до Дошки їх пам’яті прийшли мер міста Новомосковська Сергій Рєзнік, його заступник з питань діяльності виконавчих органів Альберт Зайцев, родичі і близькі тих, чиє життя обірвалося у військових діях на сході нашої країни, військовослужбовці, представники громадських організацій і численні містяни.

Пролунали імена кожного із земляків, загиблих у ході АТО, була оголошена хвилина мовчання на шанобливу згадку про всіх, хто поліг, намагаючись зберегти незалежну й суверенну Українську Державність і цілісну територію України. Почесна варта військової частини ТО320 тричі відсалютувала у пам’ять про них.

Виступаючи перед присутніми, Новомосковський міський голова Сергій Рєзнік наголосив, що гідним виявом пам’ятування полеглих стане меморіал на їх честь, який буде цьогоріч споруджений біля Історико-краєзнавчого музею імені Петра Калнишевського.

Архієпископ Євлогій та його супроводжувальна група поклали квіти до Дошки пам’яті загиблих, приєднавшись до церемонії, що ознаменувала завершення урочистостей.

Інформаційний відділ
Дніпропетровської єпархії УПЦ