Додому Новини єпархії Єпископ Петропавлівський Андрій очолив Богослужіння в Преображенському соборі

Єпископ Петропавлівський Андрій очолив Богослужіння в Преображенському соборі

19 січня 2023 року, в двунадесяте свято Хрещення Господнього, святого Богоявлення, вікарій Дніпропетровської єпархії УПЦ єпископ Петропавлівський Андрій очолив Богослужіння в Спасо-Преображенському кафедральному соборі м. Дніпро.

Напередодні у тому ж соборі преосвященний владика звершив всенічне бдіння, під час якого очолив літію з благословенням п’яти хлібів та полієлей, після якого помазав всіх вірних святим єлеєм.

За богослужінням преосвященному владиці співслужили клірики собору.

За Божественною літургією були піднесені молитви за нашу Богомбережену країну, владу, народ та військо. Особливі молитви були виголошені за спокій душ невинно вбитих внаслідок трагедії в м. Дніпро та за загиблих в авіакатастрофі у м. Бровари – керівництва МВС України та безвинних дітей. Також були піднесені молитви за здоров’я постраждалих внаслідок цих жахливих трагедій.

Після виголошення заамвонної молитви був звершений Чин великого освячення води та окроплення святою водою всіх присутніх.

По завершенні Божественної літургії відбувся чин славлення Христа.

Після закінчення богослужіння преосвященний архіпастир звернувся до парафіян з проповіддю в якій розповів священну історію свята, особливості історичного формування християнських свят Різдва Христового та Богоявлення, а також розповів про святу воду – Велику Агіасму, яка освячувалась в цей день.

Наприкінці проповіді преосвященний владика привітав всіх зі святом та преподав всім святительське благословення.

Інформаційний відділ
Дніпропетровської єпархії УПЦ