Додому Новини єпархії Архіпастирський візит архієпископа Новомосковського Євлогія у смт Межова

Архіпастирський візит архієпископа Новомосковського Євлогія у смт Межова

3 липня 2023 року, в понеділок седмиці п’ятої після П’ятидесятниці, за благословенням Керуючого Дніпропетровською єпархією Української Православної Церкви митрополита Дніпропетровського і Павлоградського Іринея, вікарій єпархії архієпископ Новомосковський Євлогій прибув у смт Межова Дніпропетровської області, щоб очолити святкове богослужіння з нагоди 20-річчя храму на честь святого великомученика і цілителя Пантелеймона при Центрі первинної медико-санітарної допомоги та Центральній лікарні Межівської селищної ради.

На подвір’ї комплексу охорони здоров’я Високопреосвященнішого Владику вітали керівники і працівники медичних закладів та парафіяни. Вони вручили архіпастирю коровай та квіти. Біля входу у храм архієпископа Євлогія зустрів настоятель протоієрей Віталій Квас. Він подякував вікарному архієрею за молитовне спілкування у день 20-тої річниці лікарняної Церкви смт Межова.

Архієпископ Новомосковський Євлогій очолив подячний молебень Подателю всіх благ у співслужінні благочинного Межівського церковного округу протоієрея Георгія Сергієнка, настоятеля храму на честь святого великомученика і цілителя Пантелеймона смт Межова протоієрея Віталія Кваса та духовенства Межівського благочиння.

За благословенням правлячого архієрея Дніпропетровської єпархії УПЦ за старанне служіння Святій Православній Церкві та з нагоди 25-річчя священницької хіротонії вікарій єпархії удостоїв протоієрея Віталія Кваса права носіння митри.

Виконуючи доручення митрополита Дніпропетровського і Павлоградського Іринея, архієпископ Новомосковський Євлогій вручив нагороди Української Православної Церкви та відзнаки Дніпропетровської єпархії УПЦ парафіянам і благодійникам храму при комплексі охорони здоров’я смт Межова:

– ордена Української Православної Церкви преподобного Агапіта Печерського І ступеня удостоїлися:

Черненко Григорій Миколайович;

Дубина Олег Євгенович;

– Благословенними грамотами Керуючого Дніпропетровською єпархією УПЦ відзначені:

Єрьомін Ігор Миколайович;

Скочко Юлія Василівна;

Манжелій Вікторія Феодосіївна;

Синиця Світлана Анатоліївна;

Орищенко Марина Федорівна;

Бешуля Наталія Федорівна;

Саул Галина Олексіївна;

Філіпьєв Олексій Олександрович;

Кобець Світлана Олександрівна;

Скляр Валерій Валентинович;

Гелих Надія Миколаївна.

Мироненко Маргарита Миколаївна;

Рибалко Ольга Олександрівна.

Вікарний архієрей привітав із отриманням нагород Всеукраїнської громадської організації “Країна”:

– Карчмарчук Валентину Валентинівну, удостоєну знака народної пошани “Орден матері бійця”;

– Марченко Лілію Григорівну, Рибалко Ольгу Олександрівну та Хуторянську Любов Миколаївну, відзначених медаллю “Спаси і Сохрани”;

– Мироненко Маргариту Миколаївну, вшановану відзнакою “За милосердя та турботу”.

Після богослужіння та церемонії нагородження архієпископ Новомосковський Євлогій звернувся до присутніх із вітальним словом. Передавши благословення Його Високопреосвященства митрополита Дніпропетровського і Павлоградського Іринея кліру, парафіянам та благодійникам храму на честь святого великомученика і цілителя Пантелеймона при Центрі первинної медико-санітарної допомоги та Центральній лікарні Межівської селищної ради і керівникам, працівникам та пацієнтам цих медичних закладів, вікарій Дніпропетровської єпархії УПЦ наголосив, що церковне служіння та лікувальна діяльність пов’язані між собою настільки ж тісно, як душа і тіло: Церква опікується душевним здоров’ям людини, а медицина — тілесним, підтримуючи людей у їх прагненні до вдосконалення власної природи, призначеної до спасіння і в її душевності, і в її тілесності. Насамкінець владика Євлогій висловив подяку духовенству Межівського благочиння за добросовісне виконання пастирського послуху, а медикам Межівщини за мужність та вірність професійному обов’язку в умовах перебування у безпосередній близькості до лінії фронту і благословив усіх.

Інформаційний відділ
Дніпропетровської єпархії УПЦ