Додому Новини єпархії Божественна літургія у Великий Четвер у головному соборі єпархії

Божественна літургія у Великий Четвер у головному соборі єпархії

13 квітня 2023 року, у Великий Четвер, Спомин Тайної Вечері, митрополит Дніпропетровський і Павлоградський Іриней звершив Божественну літургію святителя Василія Великого в Свято-Троїцькому кафедральному соборі м. Дніпро.

Богослужіння в цей день розпочалися з звершення Таїнства Єлеосвячення, після якого була звершена Літургія у поєднанні з вечірньою.

За богослужінням ієрарху співслужили: секретар Дніпропетровського єпархіального управління протоієрей Миколай Ничипорук, благочинний 1-го Правобережного церковного округу і настоятель собору протоієрей Володимир Аксютін, благочинний лікарняних храмів єпархії протоієрей Георгій Захарченко та клірики собору.

Особливістю богослужіння Великого Четверга є піснеспів «Вечері Твоєї…», який виконується як Херувимська, а також під час Причастя та наприкінці Літургії.

Під час Літургії були піднесені прохання про мир на українській землі, про позбавлення від ворога, щоб Господь зглянувся на наш народ і зберіг тих, хто у відчаї і втратив домівки, щоб Господь благословив людей доброї волі, які допомагають нужденним.

Наприкінці богослужіння владика Іриней привітав вірян з Великим Четвергом і закликав на усіх Боже благословення.

Інформаційний відділ
Дніпропетровської єпархії УПЦ