Додому Новини єпархії День Тезоіменитства митрополита Дніпропетровського і Павлоградського Іринея

День Тезоіменитства митрополита Дніпропетровського і Павлоградського Іринея

5 вересня 2023 року, у день віддання свята Успіння Пресвятої Богородиці та дня пам’яті священномученика Іринея, єпископа Ліонського, керуючий Дніпропетровською єпархією УПЦ митрополит Дніпропетровський і Павлоградський Іриней молитовно зустрів свій день Тезоіменитства.

Святкове богослужіння відбулося у Тихвінському жіночому монастирі м. Дніпро.

За Літургією митрополиту Іринею співслужили: митрополит Кам’янський і Царичанський Володимир, архієпископ Новомосковський Євлогій, секретар Кам’янської єпархії ієромонах Макарій (Тарасов), духівник Дніпропетровської єпархії протоієрей Василій Крат, благочинні церковних округів єпархії, а також гості в священному сані.

За богослужінням молилася настоятелька Тихвінського жіночого монастиря м. Дніпра ігуменя Зосима (Сварчевська) та сестри обителі, настоятелька Знаменського жіночого монастиря с. Вербівське Синельниківського району Дніпропетровської області ігуменя Варвара (Бобер).

Після читання Євангелія зі словом проповіді звернувся митрополит Володимир.

Під час богослужіння молилися за мир в Україні та за українське військо. Віряни зверталися до Бога із проханням благословити захисників нашої держави силами і мудрістю, а також захистити мирні населені пункти від ворожих нападів.

На завершення богослужіння був звершений чин славлення.

Слова привітання на адресу іменинника прозвучали від архіпастирів, ігумень, духовенство та парафіян, які прибули на свято.

Насамкінець владиці Іринею було проголошено многоліття.

Митрополит Іриней подякував усім за піднесені молитви у знаменний для нього день.

Інформаційний відділ
Дніпропетровської єпархії УПЦ