Додому Новини єпархії Служіння митрополита Дніпропетровського і Павлоградського Іринея у Неділю п’яту Великого посту

21 квітня 2024 року, у Неділю п’яту Великого посту, день пам’яті преподобної Марії Єгипетської, митрополит Дніпропетровський і Павлоградський Іриней очолив богослужіння у головному соборі Дніпропетровської єпархії УПЦ – Свято-Троїцькому кафедральному соборі м. Дніпро.

Напередодні ввечері митрополит Іриней очолив всенічне бдіння в тому ж соборі.

За Літургією святителя Василія Великого ієрарху співслужили секретар єпархії протоієрей Миколай Ничипорук, настоятель собору протоієрей Володимир Аксютін, керівник військового відділу єпархії ієромонах Нестор (Розвадовський), а також духовенство собору.

Після читання святого Євангелія митрополит Іриней звернувся до пастви зі словом проповіді.

На сугубій єктенії помолились про мир на українській землі; про позбавлення від ворога; щоб Господь зглянувся на наш народ і зберіг тих, хто у відчаї і втратив домівки; про благословіння Боже людям доброї волі, які допомагають нужденним.

Після Літургії митрополит Іриней привітав причасників з прийняттям Святих Христових Таїн та преподав святительське благословення.

Увечері у Неділю п’яту Великого посту, за вечірнім богослужінням, митрополит Іриней у співслужінні кліриків собору прочитав Акафіст Божественним Страстям Христовим.

Інформаційний відділ
Дніпропетровської єпархії УПЦ