Додому Новини єпархії Євлогій, архієпископ Новомосковський очолив Божественну Літургію у Свято-Троїцькому кафедральному соборі м. Новомосковська

4-го лютого 2024-го року, в Неділю 35-ту після П’ятидесятниці, в день Собору новомучеників і сповідників Церкви Руської вікарій, Дніпропетровської єпархії Української Православної Церкви архієпископ Новомосковський Євлогій звершив Божественну Літургію у Свято-Троїцькому кафедральному соборі м. Новомосковська у співслужінні штатних соборних кліриків.

Напередодні недільного дня архіпастир відслужив всенічне бдіння в тому ж соборі. На полієлеї архієпископ Євлогій помазав богомольців святим єлеєм.

Після прочитання Євангелія на Літургії вікарний архієрей виголосив проповідь на тему недільного євангельського читання – про багатого юнака, а також у своєму слові зосередив увагу на подвигу наших святих співвітчизників, які представляють новітній період історії Православної Церкви на Русі як “начало крещения страшного, имже паки крестися земля Русская”. Це нове начало було покладене, як і раніше, від “горы Киевскія”, егда “Владимир новий, из виноградника своего изведен за врата священныя Лавры Печерскія… прощая и благословляя убивающих его” уподібнився першому мученику Стефану і Хрестителю Русі великому Володимиру (на Господи воззвах, новомучеником). Владика допустив думку про те, що імена всіх святих у рамках означеного періоду гонінь на Руську Церкву явно не вміщуються у новітній православний мартиролог, але всі їхні душі, без сумніву, на “тверди церковней” сяють (Седален святых на полиелее).

Після виголошення подвійної (сугубої) єктенії архієпископ Євлогій прочитав молитви про мир в Україні.

Владика Євлогій благословив усіх, привітавши парафіян із Воскресінням Христовим, а причасників – і з прийняттям Святих Христових Таїн.

Інформаційний відділ
Дніпропетровської єпархії УПЦ